Bunları Biliyor Musunuz?

İş yerlerini 4 milyar ceza bekliyor!!!
Askerlik yapanlar bilir, çeşme nöbeti, korkuluk nöbeti, ağaç nöbeti gibi nöbetler vardır. Aslında yıllar önce boyanmış bir korkuluğa kimse dokunmasın, üstünü başını boyamasın diye bırakılan nöbet noktasının bir süre sonra daimi hale gelmesi çok rastlanan bir durumdur. Kimse "kral çıplak" demediği için yıllar geçse de korkuluk nöbeti hep devam eder. Kimse de bunun neden halen devam ettiğini sorgulamaz.
Dış borçlar azaldı mı? Arttı mı?
2002’de 130 milyar dolar olan dış borçlar, 2012’in üçüncü çeyreği itibariyle 326.3 milyar doları buldu. Dış borçlar; 2005’te 171, 2007’de 250, 2011’de 305 milyar dolar idi.
Araçlarda vergileme sistemi değişiyor
Amaç yüksek teknolojiyi teşvik etmek ve çevreye salınan zehirli gazları kontrol altına almak. Böylece hem çevreye duyarlılık anlamında olumlu bir adım atılmış olacak hem de piyasadaki eski araçların yenileriyle değiştirilmesi sağlanacak. Bu, otomotiv sektörünün hareketlenmesi, araç alımında ödenen vergilerin artması, hatta geniş açıdan bakılacak olursa sosyal olarak da belki de ölümlü kazaların azalması anlamına geliyor.
Anonim şirketlerde yönetim kurulu üyesi olmayan müdürlerin sorumlulukları nasıldır?
Bilindiği üzere, anonim şirketler yönetim kurulları aracılığıyla yönetilir ve temsil olunur. Ancak, yönetim kurulları bir kısım yetkilerini yönetim kurulu üyelerinden bazılarına deveredebileceği gibi yönetim kurulu üyesi olmayan müdürlere de devredebileceklerdir. Bu yazımızın konusunu, yönetim kurulu üyesi olmayan müdürlerin sorumlulukları meselesi oluşturacaktır.